شیوه کار الگوریتم پنگوئن و پاندا

مرغ مگس خوار
الگوریتم جدید مرغ مگس خوار
مهر ۲۴, ۱۳۹۲
آموزش ساخت فایل robots.txt
آبان ۱۵, ۱۳۹۲

شیوه کار الگوریتم پنگوئن و پاندا

پاندا

با سلام

امروزه دنیای اینترنت به شدت در حال بزرگ شدن می باشد و این بزرگ شدن به آن معنا می باشد که اطلاعاتی

پنگوئن و پاندا

 

بیشتری از هر چیزی در اختیار ما می باشد اما همانطور که ما و شما می دانیم ما برای آنکه بتوانیم اطلاعات خود را بدست آوریم باید از موتورهای جستجو کمک بگریم.

امروز گوگل بزرگترین موتور جستجوی جهان امروزه به دنبال راه حل های مناسب برای جستجوی سریع و با کیفیت می باشد به همین خاطر هر روزه فرمول های خود را بروزتر می کند.

گوگل از لحاظ اهمیت هم برای کاربران عادی اینترنت اهمیت زیادی دارد و هم برای کسانی که دارای وبلاگ می باشند.

به همین خاطر گوگل برای آنکه بین سایت های با کیفیت نامناسب و کیففیت مناسب فرقی قائل شود اقدام به انتشار تعدادی الگوریتم های خود کرده است. این الگوریتم ها باعث می شود تا هم جستجوی برای کاربران عادی بسیار با کیفیت تر باشد و هم سایت های که واقعا حقشان می باشد در نتایج اول جستجو باشند.

امروز می خواهیم با دو الگوریتم معروف گوگل با نام های پاندا و پنگوئن آشنا بشیم.و به بررسی آنها بپردازیم.

گوگل پاندا و پنگوئن آماده اند تا کمکی کنند برای جستجوی بهتر و همچنین سایت های خطا کار که از سئو سیاه استفاده می کنند رو جریمه کنند.

چرا گوگل اسم حیوانات را بر روی الگوریتم خود قرار داده است ؟

هیچ کس از سیاست های گوگل و فرمولهای که آنها در هر آپدیت میدهند اطلاعایی ندارد ولی چیزی که فعلا دیده

می شود و به احتمال بسیار زیاد هم درست می باشد آن است که پاندا و پنگوئن دو حیوان با رنگ های سیاه و سفید می باشند و گوگل نیز به همین خاطر این دو حیوان را انتخاب نموده زیرا وبسایت های سیاه و سفید نیز در داخل دنیای مجازی وجود دارد.

گوگل پنگوئن چکار می کند؟

گوگل پنگوئن الگوریتم جدید گوگل است که از تاریخ ۲۴ آپریل ۲۰۱۲ (۵ اردیبهشت ۱۳۹۱) منتشر شده است.

هدف از این الگوریتم جدید حذف سایت هایی که از روش های ایجاد لینک استفاده می کنند از نتایج گوگل است. بر اساس تخمینی که گوگل ارائه داده است این نسخه جدید بر روی ۳٫۱ درصد سایت های انگلیسی و ۳ درصد سایت ها به زبان های دیگر تاثیر گذاشته است.

سایت هایی که بر اثر این نسخه جدید از نتایج جستجو حذف میشوند می توانند از طریق ابزار مدیر سایت گوگل درخواست بازبینی بدهند.

مواردی که باعث میشود سایت ها در الگوریتم گوگل پنگوئن نمره منفی بگیرند عبارتند از:

  • تبادل لینک با سایت های مختلف که دارای لینک خروجی زیاد هستند
  • لینک های خروجی زیاد به سایت های دیگر و ارائه بک لینک به سایت های مختلف
  • ایجاد هر گونه کمپین لینک خلاف و غیر معمول برای افزایش رنک سایت

گوگل پاندا چیست و چکار می کند؟

بعد از آپدیت اخیر گوگل که موجب لرزش و تغییر جایگاه های وب سایت ها شده است این سوال به ذهن میرسد که چگونه می توان از کاهش ارزش و رتبه ی سایت خود در برخورد با الگوریتم گوگل پاندا و گوگل پنگوئن جلوگیری کرد.

اخیرا بعد از آپدیت پاندا تمامی مراحل سئو چه به صورت درون صفحه ای (on-page) چه به صورت برون صفحه ای (off-page) باید با دقت فراوان انجام شود. قبل از پاندا تمامی موارد سئو که متخصصان بهینه سازی سایت بیان داشتند مانند عدم استفاده محتوای یکسان و کپی شده، عدم استفاده کلمات کلیدی یکسان برای چندین صفحه، استفاده از کلمات کلیدی متنوع و … که می توانست با توجه کمتری اعمال شود اکنون بسیار مهم تلقی میشوند و موتورهای جستجو نسبت به آن ها بسیار حساس شده اند.

اگر فکر می کنید الگوریتم گوگل پاندا تغییری نخواهد کرد و روزی به تمامی روش های ان مسلط خواهید شد سخت در اشتباهید زیرا بر اساس wired.com گوگل اعلام کرده است تا پایان سال ۲۰۱۲ ، ۵۵۰ تغییر را در الگوریتم خود اعمال خواهد کرد.

پاندا

در اینجا ما چند روش را برای جلوگیری از اسپم شدن وب سایت به شما پیشنهاد می دهیم که به شرح زیر است:

۱- ارتباط معنایی مطالب:

گوگل پاندا، الگوریتم هوشمندی است که به ارتباط معنایی مطالب کل سایت و لینک های آن و حتی صفحه های مرتبط با لینک ها بسیار توجه میکند. پس سعی کنید تمامی مطالب سایت خود را به صورت یکپارچه و مرتبط بنویسید.

۲- در شبکه های اجتماعی فعال باشید:

گوگل پاندا عاشق شبکه های اجتماعی است پس سعی کنید در آن شبکه ها فعال باشید. تنها موتورهای جستجو از تاثیرات موثر شبکه های اجتماعی روی وب سایت ها در سرچ کلمات مطلع است!

۳- از ویدئو و عکس مرتبط با مطالب خود استفاده کنید:

یکی از دلایل موفقیت و پیروزی سایت ها همین استفاده از ویدئو های زیاد است. پس اگر تصمیمی برای گذاشتن عکس و یا فیلم و یا ویدئو دارید همین امروز اقدام کنید که می توانید در الگوریتم پاندا پیج رنک بالا و جست و جوی راحت تر کلمات را داشته باشید.

۴- از تبلیغات افزونه و زیاد دوری کنید:

تبلیغات نادرستی که بارها به آن اشاره داشته در این الگوریتم جدید خیلی جدی تر دنبال می شوند. پس ما پیشنهاد می کنم متن جدید را خودتان به صورت اورجینال بنویسید و در آن از عکس و در صورت امکان از ویدئو استفاده کنید.

به عنوان وب مستر ( مدیر اصلی وب سایت ) ، سایت را باید مانند فرزند خود مراقبت کنید و توجه داشته باشید. شاید این نکات بسیار ساده به نظر برسند اما در نظر داشته باشید، الگوریتم جدید هیچ اشتباه و خطایی را نمی پذیرد.

و حالا امروز الگوریتم جدید گوگل که طی ماه گذشته منتظر شد این الگوریتم فوق العاده قدرتمند می باشد

برای خواندن توضیحاتی در مورد الگوریتم مرغ مگس خوار کلیک کنید.

 

 

2 دیدگاه ها

پاسخی بگذارید