الگوریتم جدید مرغ مگس خوار

پاندا
شیوه کار الگوریتم پنگوئن و پاندا
اکتبر 17, 2013

الگوریتم جدید مرغ مگس خوار

مرغ مگس خوار

هدف اصلی گوگل همیشه شناسایی سایت های اسپم بوده و همچنین به نمایش گذاشتن سایت های واقعی و پر محتوا .
بعد از پشت سر گذاشتن تمام چالش های بروزرسانی ها از سال ۲۰۱۰ با الگوریتم های Caffeine ، پاندا و پنگئن گوگل این بار نوبت پرنده سریع السیر مرغ مگس خوار است و در این بروزرسانی هم هدف اصلی گوگل بهینه سازی نتایج جستجو و نمایش سایت های واقعی و کاربردی می باشد و تا به الان اطلاعات کاملی از این الگوریتم منشتر نشده است اما با توجه به نام انتخاب شده انتظار می رود این بار گوگل سریعتر از قبل عمل کرده و بتواند نواقص های قبلی را برطرف کند .

 الگوریتم مرغ مگس خار

به گفته خود گوگل این الگوریتم از تاریخ ۲۱ آگوست ۲۰۱۳ شروع به کار کرده است اما نوسانات زیادی تا به حال دیده نشده بجز در تاریخ بروزرسانی الگوریتم HummingBird و تغییرات چندانی هم در نتایج جستجو دیده نشده و تنها برخی از سایت ها از نتایج جستجو بدون علت ، هشدار و ناگهانی حذف شده اند .
گوگل در همایش های برگذار شده اعلام کرده است الگوریتم های پاندا و پنگوئن همچنان به حیات خود ادامه خواهند داد و الگوریتم HummingBird تنها جهت تکمیل نواقص دو الگوریتم پاندا و پنگوئن ارائه شده است و تاثیر چندانی در نتایج جستجو نخواهد داشت .

طبق نمودار ارائه شده توسط سایت الگورو تمام گفته های گوگل تقریبا واقعیت داشته و این بروزرسانی تاثیر زیادی روی نتایج جستجو نداشته است و تنها در همان روز بروزرسانی نوساناتی بود که در روز های بعدی به حالت قبلی و طبیعی خود بازگشته است .

 

بعد از بروزرسانی الگوریتم و اتفاقاتی که افتاده است سوالات و شایعات زیادی در دنیای مجازی منتشر شده است که با توجه به اهمییت این مطالب ، برخی از سوالات در این مقاله مطرح شده است که به بررسی این موارد می پردازیم :
هدف اصلی از این بروزرسانی چه بوده است ؟
طبق گفته های قبلی هدف اصلی گوگل از تمام بروزرسانی های حذف سایت های اسپم و تبلیغاتی بوده است .

 

علت انتخاب نام پرنده مرغ مگس خوار به این الگوریتم چیست ؟
اطلاعات کاملی در این زمینه منتشر نشده است اما انتظار میرود به خاطر سریع بود این الگوریتم نام مرغ مگس خوار به این بروزرسانی داده شده است و مرغ مگس خوار ذاتا پرنده بسیار سریع و زیرکی است .

 

آیا کار پیج رنک به اتمام رسیده است ؟
گوگل اعلام کرده است که هیچ یک از برنامه های کاری قبلی تعطیل نشده است و به این معنا است که PR همچنان جز بهترین فاکتورهای متمایز کردن سایت های خوب از سایت های بد است .

 

چه مدتی است که گوگل از این الگوریتم استفاده می کند ؟
طبق نمودار ارائه شده توسط الگورو و گفته های گوگل ، الگوریتم جدید از تاریخ ۲۱ آگوست شروع به کار کرده است .

 

تکلیف الگوریتم های قبلی گوگل چه می شود ؟
الگوریتم های قبلی گوگل همچنان به حیات خود ادامه خواهند داد و این الگوریتم به صورت مکمل در کنار الگوریتم های قبلی فعالیت خواهد کرد .

 

با این بروزرسانی ، سئو و بهینه سازی بی معنا می شود ؟
این بروزرسانی به هیچ عنوان به سئو و بهینه سازی مربوط نمی شود و فقط جهت تکمیل الگوریتم های قبلی ارائه شده است و تمام تکنیک های سئو پا برجا بوده و سایت هایی که سئو + محتوای قوی دارند همیشه در رتبه بهتری قرار خواند گرفت و جای هیچ گونه نگرانی نیست .

 

آیا این الگوریتم در کاهش و افزایش ترافیک موثر است ؟
امکان کاهش و افزایش ترافیک از الگوریتم جدید می تواند باشد اما نه به صورت دائمی و حتما مواردی دیگر در این مورد مرتبط بوده است و نیز احتمال تغییرات ایجاد شده به دلیل الگوریتم های قبلی که همیشه در حال بروزرسانی هستند خواهد بود .

 

نتیجه نهایی :
نتیجه ای که از این بروزرسانی میتوانیم بگیریم این خواهد بود که گوگل همچنان برای بهتر ظاهر شدن نتایج جستجو فعالیت می کند و سعی دارد که مشکلات و نواقص الگوریتم های قبلی را با بروزرسانی های جدید برطرف کند و این بروزرسانی دلیلی برای از بین رفتن دستگاه های قبلی نخواهد بود و مثل همیشه گوگل به لینک های خروجی قوی و مرتبط و همچنین محتوای قوی تاکید میکند .

منبع : سئو

دیدگاهتان را بنویسید